יוזמים ומארגנים

רתם צין

יודע להכין הכל הכי טוב: בירה, נקניקיות, גבינות ועוד ועוד. הבעלים של ביגנס - המרכז לתחביבים קולינריים בבנימינה ושל מסעדת ביגנס - Fine Street Food בכרכור. תמיד חולק את הידע שלו בנדיבות ובסבלנות אין קץ.

נעמה אשכנזי

מלכת הבירה: עסוקה בעבודה הרצינית של השקיית אנשים בהמון בירה - בסדנאות ובמועדון הבירה. יש לה בירה בשם קלרה, על שם הסבתא (שבכלל היתה אופה עוגיות). בזמנה הפנוי בונה טפסי הרשמה אינטרנטיים לאתר התחרות ושוברת את הראש בלימוד למבחן ה BJCP.

אסף פרידמן

מבשל בירה בבית מזה כחמש שנים. ביומיום תמצאו אותו ברכבת מחופש להייטקיסט. מתאמן למבחני הBJCP . דאטא-בייס מהלך של כל בירה שאי פעם ראו או שתו כל המופיעים בעמוד זה. סובל מהתמכרות קשה לכשות.

סהר נבו

בחור רגיש מאוד (לדיאצטיל בבירה) . בוגר תוכנית ברומאסטר של UC Davis (אוניברסיטת קליפורניה).
בירן באלכסנדר. לומד למבחן הBJCP. ובעיקר שותה בירה לפרנסתו.

שי בן ישי

רואה חשבון ביום ורואה בירה בלילה. בקורס בישול בירה הגיע לתובנה שחשוב יותר לשתות אותה. מומחה לטעמי אשכולית אדומה. חבר כבוד ב"מועדון הבירה" ומעניק לבירימינה ליווי של רו"ח!

גל ולנסי

סאונדמן לשעבר, העדיף להתפרנס מבהייה מתמשכת במסך ולכן עשה הסבה להייטק. מבשל בירה שעושה מוסיקה בלב, לאחרונה החל גם לזקק. פרט שלא ידעתם על גל: יש לו 2 ארנבות בבית ולכן מקרר התסיסה שלו חסין ארנבות.

דר עטר

שתיינית בירה מדופלמת ומנהלת בפועל את ביגנס - המרכז לתחביבים קולינריים בבנימינה. בצוות המופלא הזה רתם הוא ה- ביג ודר היא ה- נס. אם תרצו לשמח את ליבה הביאו לה סטאוט מתובל.