מועדון הבירה #5: BACK TO BLACK

מפגש מועדון טעימות בירה

מפגש מועדון הבירה הסתיים היום בטון קלוי עם ארומה וקולדית. המועדון מתחיל להרגיש חמים וביתי בזכות פרצופים מוכרים של חברים קבועים, האירוח האינטימי בביגנס ואולי גם העובדה שהמפגשים מלאים והצפיפות עולה . הטעימה היום הייתה עיוורת. הגשנו את הבירות מבלי לגלות מה המותג . בתום הטעימה גילינו מה היו המותגים וניסינו לראות אם נצליח להתאים את המותג לטעימה, ואכן היו כמה חדי חוטם שהצליחו במותגים שהכירו. 

אז מה שתינו ? 

הראשונה היתה בירה אירית – מרפי’ס בפחית. הבירה קלילה מאוד ונטולת גזים. זה לא בטעות, כך היא התכוונה להיות ובכלל הסטאוט זהו סגנון שאמור להיות מוגז חלש מאוד עד נטול. בטעימה הראשונה היא נחווית מתקתקה אבל כחוזרים אליה, אחרי עוד כמה לגימות ממותגים אחרים , מרגישים שיש בה גם מרירות.

הבירה שבאה מייד אחריה היתה אחותה, גם היא בירה אירית – הגינס אקסטרא. בתמצות, אפשר לומר שהיא הייתה טובה מאוד ומצדיקה את המעמד שלה . מאוזנת, נעימה לשתייה . מוגזת מעט יותר מהמרפי’ס .

הבאה בתור היתה קלרה סטאוט. ארגז שמצאתי בבית, בקבוקים שבושלו עוד במבשלת העם והם בני שנה וחצי . לדעתי היא מצויינת , אספרסו חזק באף עם עומק של טעמים בלה בלה …אל תאמינו לי כאן (זאת הבירה שלי).

המשכנו עם בירה ישראלית – שפירא אוטמיל סטאוט, סטאוט שיבולת שועל. שפירא עושים בירות נפלאות וגם כאן לא אכזבו . בירה ישראלית בעלת מתיקות עדינה וחלקלקות בלגימה בזכות שיבולת השועל.

בירה ישראלית נוספת – הרצל אמברגו – בירה פורטר עם עלי סיגר אכן הביאה לנו את הסיגר לפרצוף. אי אפשר להישאר אדיש לעלי הסיגר המורגשים בבירור בבירה.

אלכסנדר בלאק,גםהיא בירה ישראלית, הצב עטור הפרסים ובצדק. בירה ישראלית שהחלה את דרכה כבירה עונתית חורפית ונשארה על המדף כל השנה . גיל זיהה אותה מיד אבל נמנעתי מלהגיב 🙂

ואחרונה חביבה – הופיעה המלכה – ריגלה נוקטוס 100. המספר מציין את סקלת הצבעים של הבירה , כאשר 100 הוא הכהה ביותר . בירה גרמנית השייכת לסגנון בשם אימפריאל סטאוט. זהו סטאוט בעל אחוזי אלכוהול גבוהים. במקרה הזה 10%. סיום דרמטי לטעימה , עם טעמים חזקים מאוד של קפה, שוקולד ואולי גם פירות יער ואלכוהול מורגש חזק באף. אל תשתו אותה לבד , מומלץ עם חברים ואוכל .

מכאן התמונות ידברו תודה לכל מי שבא  כהרגלנו נהנינו מאוד .

מוזמנים לזרוק רעיונות למפגש הבא.תודה לרותם מ על האירוח. לחיים  נעמה

 לחיים!

ותודה לביגנס על האירוח

מחפשים פעילות גיבוש שבאמת מגבשת? קבלו סדנת בירה הכי טובה בארץ!
מחפשות מתנות לולנטיין לגבר? אל תהססו! הזמינו עכשיו משחק לזוגות ליום האהבה שיעשה אתכם מאושרים באמת

 

מועדון הבירה בבנימינה: back to black השוואת בירות סטאוט, בירה גרמנית, בירה ישראלית, בירה אירית
מועדון הבירה בבנימינה: back to black השוואת בירות סטאוט
מועדון בירה, בירה גרמנית, בירה ישראלית, בירה אירית,
מועדון הבירה בירה גרמנית, בירה ישראלית, בירה אירית,סטאוט,

התקשרו -נעמה  053-4222456

דילוג לתוכן