בירות חדשות יולי 2018

Kim’s Gulag Party של מבשלת הדיקטטור, 53% ABV

לא רק מילים, יש בפיו של הדיקטטור.
והפעם, לאור ההתנהגות המרדנית שלכם,
הוא מממש את האיום ומטיל פצצה אטומית:
הבירה הישראלית החזקה אי פעם – מסיבת הגולאג של קים,
עם 53% אלכוהול .

שוחחתי עם הדיקטטור הראשי – יותם בראס:
“הי יותם, אז איך עשיתם את זה?” 
“התהליך נקרא זיקוק קר: מקפיאים את הבירה לטמפ’ של מינוס 40 מעלות ואז מפשירים אותה באיטיות. בערך במינוס 5 מעלות, כאשר המים עדיין במצב מוצק, האלכוהול והסוכרים מפשירים ואז בעצם מחלצים אותם.
“וואו, איפה עשיתם תהליך כזה?”
“אם אני אענה לך…”
“סליחה מר דיקטטור, שכח ששאלתי”
“איך הטעם שלה?”
“התחלנו עם בירה מאוד כשותית, לאחר הזיקוק כל הטעמים מתעצמים:הבירה בעלת טעמים חזקים של קרמל ומתיקות מאלטית מלווים בפירותיות ומרירות כשותית. את האלכוהול הגבוה לא מרגישים בגלל שיטת הזיקוק. זה לא התחושה כמו בוויסקי”.

נשאר ממנה?
כמה עולה?
איפה קונים?
נשארה כמות קטנה, המחיר הוא 550 שח לבקבוק של 750 מל
רוצים? דברו עם יותם 058-5572777
לחיים!

הדיקטטור מציג: הבירה החזקה בעולם

הדובים גריזלי DIPA 2018

מבשלת הדובים חוזרים עם הגריזלי שלהם. הגריזלי היא בירה בסגנון DIPA – Double India Pale Ale.

מה זה החיה הזאת ?
סגנון DIPA התפתח בסוף שנות התשעים בארה”ב. מבשלות הקראפט (בוטיק) האמריקאיות אהבו “ללכת על הקצה” והחלו “לשחק” עם ההגדרות של סגנונות קלאסיים. כך הפך הIPA הקלאסי לDIPA .
IPA הינו סגנון שקיים כבר למעלה מ200 שנה ומאופיין במרירות ובאלכוהול גבוהים מהממוצע (מרירות 40-60 IBU*, אלכוהול 5.5-7.5%). ואילו הDIPA הוא אפילו יותר מר ויותר אלכוהולי – IBU 60-120 ואלכוהול 7.5-10%. 

והנה מה שהדובים אומרים עליה:
כמעט בכל שנה, כשהטמפרטורות עולות לכיוון ה-40 מעלות, הדובים מוציאים את הנשק הכבד, עם דאבל IPA חדשה. גריזלי קוראים לה, ובכל פעם – זאת גריזלי אחרת.
גריזלי 2018 מטפסת אל ה-9% אלכוהול אבל היא קלה יחסית ויבשה יחסית. רמת האלכוהול לא מורגשת בפה (מה שמחייב להיות זהירים כששותים אותה).
הפעם, הגריזלי, מבוססת על שלושה זני כשות שאנחנו מאד אוהבים – סיטרה, סימקו וצ׳ינוק. השילוב של שלושה זני הכשות האלה, מייצר תחושה פירותית ורעננה בפה. שיהיה ברור – מדובר בכמות אדירה של פרחי הקסם, שנותנים ארומות נהדרות, טעם פירותי מובהק על הלשון ובום של מרירות שמגיע ל-98.9IBU (אנחנו לא אוהבים להסחף. עצרנו לפני ה-100).
שורה תחתונה – בירה בהירה, עם רמת אלכוהול גבוהה במיוחד, קלה, יבשה ומרעננת, עם המון ארומות וטעמים כשותיים ורמת מרירות חריגה, שמאוזנת במתקתקות קלה.
גריזלי יצאה, כמו תמיד, במהדורה מוגבלת. רק מי שימהר ישים עליה יד.

*  IBU- International Bitterness Units הינו מדד למרירות בבירה. לצורך השוואה , הגולדסטאר היא בערך 18 IBU

.

בירה חמישית מצטרפת למכה הראשונה, טייפון, פיניקס ויונק הדבש

Holly Fruit

בירה חדשה שנוצרה מתוך שיתוף פעולה של מבשלת אלכסנדר ומבשלת Mikkeller, זוהי הפעם השנייה שאלכסנדר משתפים פעולה עם מיקל בורג, הבעלים של מבשלת Mikkeller. הבירה הקודמת שעשו יחדיו היתה בירה בשם Milk&Honey.
בשנתיים האחרונות התפתח בעולם הקראפט (בוטיק) סגנון בירה חדש המכונה New England style IPA (NEIPA). סגנון זה הוא וריאציה של סגנון הIPA. להבדיל מIPA קלאסי – בו נהוג להוסיף כמות נכבדה של פרחי כשות בתחילת הבישול לצורך מרירות וגם לפעמים בסוף הבישול לצורך ארומה, בסגנון ה NEIPA – תוספת הכשות מתבצעת רק בסוף הבישול ובכמות עצומה. כתוצאה מכך מתקבלת בירה מעורפלת עם ארומות מטורפות ומרירות נמוכה .
אלכסנדר הראשונים שהרימו בארץ את הכפפה ובישלו את הסגנון המרתק הזה.

הנה מה שאומרים עליה במבשלה: “הבירה שעשינו חזקה יותר – 8% אלכהול ועם לתת שיפון שנותן לה תיבול מעניין, בירה מעוננת ובעלת ריחות נפלאים של פירות טרופיים”

בירה אלכסנדר, HOLY FRUIT

בירה 70

פרויקט שנוצר כיוזמה של שגרירות גרמניה. לכבוד חגיגות ה70 למדינת ישראל.
הבירה היא שיתוף פעולה עם מבשלת FAUST מגרמניה שעושה בירה בשיטות מסורתיות כבר 360 שנה.
קורנליוס פאוסט, הברומאסטר הגיע למבשלת אלכסנדר שבעמק חפר ויחדיו הם יצרו לאגר גרמני בסגנון האוקטוברפסט, אלא שהפעם עם חיטה ישראלית כחלק מחומרי הגלם.
5.7% אלכוהול

70, הבירה החדשה של בירה אלכסנדר

מתנות מיום ההולדת של סנטה

בירת סמיקלאוס הקלאסית היא כבר תושבת וותיקה על המדף הישראלי. השנה אנו זוכים בטעימה של עוד 2 סוגים מהמגוון של המבשלה:
* סמיקלאוס הלס – העשויה מלתתים בהירים
* והמעניינת במיוחד – סמיקלאוס בריק. בכל שנה, לאחר תום 10 חודשי יישון הבירה בחביות נירוסטה, כמקובל בסמיקלאוס, מיישנים את הבריק עוד חודש בחביות עץ. בכל שנה נבחרות חביות עץ אחרות. השנה יושנו הבירות בחביות עץ אלון חדשות .

רוצים להתחדש?
הפתיעו את החבר’ה עם סדנת בירה מרתקת וטעימה

חדש על המדף: סמיקלאוס בריק, סמיקלאוס הלס

התקשרו -נעמה  053-4222456

או השאירו פרטים בטופס למטה ונחזור אליכם בהקדם

התקשרו -נעמה  053-4222456

דילוג לתוכן